Wniosek o zwolnienie od opłaty od prywatnego akty oskarżenia

Wniosek o zwolnienie od opłaty od prywatnego akty oskarżenia – wzór

Prywatny akt oskarżenia: wniosek o zwolnienie od opłaty – wzór

Opowiadałem Ci o kosztach postępowania z prywatnego aktu oskarżenia. Jeżeli jeszcze nie zapoznałeś się z moim wpisem zrób to teraz i przeczytaj wpis:

  1. Koszty postępowania prywatnoskargowego – ile to kosztuje?
  2. Jak napisać prywatny akt oskarżenia?

Poniżej umieszczę wzór wniosku o zwolnienie od zapłaty zryczałtowanej równowartość wydatków. Taki wniosek możesz zawrzeć bezpośrednio w prywatnym akcie oskarżenia lub złożyć go jako odrębne pismo. Jeżeli nie złożysz opłaty ani wniosku o zwolnienie Sąd umorzy postępowanie. Jeżeli nie stać się na wniesienie opłaty Sąd powinien zwolnić Cię z tego obowiązku.


 

Wrocław, dnia 27 czerwca 2016r.

Mirosław Ryba
zam. we Wrocławiu (50-141)
Plac Nowy Targ 5/2

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Śródmieścia
Wydział V Karny
ul. Podwale 30
50-040 Wrocław

 

Wniosek
oskarżyciela prywatnego o zwolnienie od uiszczenia
zryczałtowanej równowartości wydatków

W imieniu własnym, w oparciu o art. 621 § 1 k.p.k. w zw. z art. 623 k.p.k. wnoszę o zwolnienie mnie od uiszczenia zryczałtowanej równowartości wydatków w sprawie z oskarżenia prywatnego przeciwko Helenie Gołąb oskarżonej z art. 216 § 1 k.k.

Uzasadnienie

W dniu 27 czerwca 2016r. wniosłem do tut. Sądu prywatny akt oskarżenia przeciwko Helenie Gołąb oskarżając ją o to, że w dniu 1 maja 2016r. we Wrocławiu, podczas pochodu 1 majowego na Wrocławskim rynku publicznie upokorzyła mnie i znieważyła, nazywając mnie komunistą i złodziejem tj. o popełnienie na moją szkodę czynu z art. 216 § 1 k.k.

Do prywatnego aktu oskarżenia nie załączyłem jednak dowodu uiszczenia zryczałtowanej wysokości równowartości wydatków. Nie jestem w stanie pokryć takiej opłaty ponieważ nie jestem osobą zamożną. Jestem osobą bezrobotną. Utrzymuję się ze świadczeń uzyskiwanych z pomocy społecznej. Ledwo wystarcza mi na własne utrzymanie. Wyłożenie zryczałtowanej równowartości wysokości wydatków byłoby dla mnie zbyt uciążliwe, a nawet niemożliwe.

Wobec powyższego wnoszę jak we wstępie.

Mirosław Ryba

Załączniki:

  • Zaświadczenie o statusie bezrobotnego
  • Oświadczenie o stanie majątku

Pozdrawiam
aplikant adwokacki Eryk Trybuliński
Kancelaria adwokacka Wrocław

Jeżeli zainteresował Cię artykuł, kliknij „Lubię to” lub polub naszą stronę na facebooku (Facebook adwokat Wrocław). Dla Ciebie to tylko „kliknięcie”, a dla nas to dowód, że nasza praca jest przydatna, co daje nam motywację do dalszego pisania 🙂

adwokat wrocław


Potrzebujesz pomocy prawnej adwokata specjalisty z zakresu prawa karnego i jesteś z Wrocławia lub okolic, wpisz poniżej swój numer telefonu. Skontaktujemy się z Tobą i wyjaśnimy co Kancelaria może dla Ciebie zrobić i jak wyglądają zasady i koszty współpracy z nami.

Zostaw komentarz