Skarga na policję wzór

Skarga na policję – wzór

 

Skarga pokrzywdzonego o przestępstwo z prywatnego aktu oskarżenia.

Trudno jest wnieść prywatny akt oskarżenia, jeżeli nie znasz dokładnych danych oskarżonego. Pamiętasz jednak jak opowiadałem Ci, że są dwa sposoby zainicjowania postępowania prywatnoskargowego? Jednym z nich jest sporządzenie prywatnego aktu oskarżenia, natomiast drugim złożenie skargi na Policji. Ten drugi sposób jest zasadny wtedy, gdy nie znamy danych oskarżonego (ale wiemy kto nim jest), a prócz tego istnieje też potrzeba zebrania i zabezpieczenia dowodów. Policja na żądanie pokrzywdzonego przyjmuje ustną lub pisemną skargę i w razie potrzeby zabezpiecza dowody, po czym przesyła skargę do właściwego sądu. Skarga jest też mniej sformalizowana niż akt oskarżenia. Policja ma obowiązek przyjęcia skargi pokrzywdzonego. Skarga może zostać złożona zarówno ustnie jak i pisemnie. Skarga ustna powinna zostać zaprotokołowana.


 

Wrocław, dnia 27 czerwca 2016r.

Pokrzywdzona
Joanna Niezgoda
ul. Warszawska 3/1
50-050 Wrocław

Komisariat Policji Wrocław Stare Miasto
ul. Trzemeska 12
53-679 Wrocław

 

Skarga pokrzywdzonej
o popełnienie przestępstwa ściganego z oskarżenia prywatnego

W imieniu własnym, na podstawie art. 488 § 1 k.p.k. składam skargę o znieważenie i naruszenie mojej nietykalności cielesnej, tj. o czyn określony w art. 216 § 1 i 217 § 1 k.k. poprzez kierowanie przeciwko mnie wulgarnych i obelżywych określeń, a także poprzez szarpanie mnie za ubranie i wywrócenie na ziemię, przez ochroniarza klubu „Mewa” we Wrocławiu przy ul. Rynek 10 oraz wnoszę o podjęcie działań zmierzających do ustalenia danych sprawcy i po jego ustaleniu o przekazanie sprawy Sądowi Rejonowemu dla Wrocławia Stare Miasto.

Uzasadnienie

W dniu 28 maja 2016r. razem ze swoimi przyjaciółmi, Adamem Migiem oraz Ewą Sokół udałam się na wrocławski rynek. Około godziny 23.20 udaliśmy się do klubu „Mewa” przy ul. Rynek 10. Gdy wchodziliśmy do klubu zostałam zaczepiona przez ochroniarza. Wyrażał się on wulgarnie i powiedział, że takiej „szmaty” jak ja nie zamierza wpuścić do klubu.

Gdy zwróciłam mu uwagę, żeby się tak o mnie nie wyrażał, ochroniarz szarpnął mnie za ubranie, a po chwili pchnął na ziemię. Ochroniarz znieważył mnie publicznie, a ponadto naruszył moją nietykalność cielesną. Następnie sprawca zbiegł. Świadkami zdarzenia byli Adam Mig, Ewa Sokół oraz Jarosław Plik.

Dowód:

  • Zeznania świadka Adama Mig
  • Zeznania świadka Ewy Sokół
  • Zeznania świadka Jarosława Plik.

Wobec faktu, iż nie jestem w stanie ustalić dokładnych danych, a chciałabym wytoczyć sprawę z prywatnego aktu oskarżenia, złożenie niniejszej skargi jest w pełni zasadne.

 

Joanna Niezgoda.

 

Zobacz też wpisy:

Jak napisać prywatny akt oskarżenia?
Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa
Prywatny akt oskarżenia – wzór

Pozdrawiam
aplikant adwokacki Eryk Trybuliński
Kancelaria adwokacka Wrocław

Jeżeli zainteresował Cię artykuł, kliknij „Lubię to” lub polub naszą stronę na facebooku (Facebook adwokat Wrocław). Dla Ciebie to tylko „kliknięcie”, a dla nas to dowód, że nasza praca jest przydatna, co daje nam motywację do dalszego pisania 🙂

adwokat wrocław


Potrzebujesz pomocy prawnej adwokata specjalisty z zakresu prawa karnego i jesteś z Wrocławia lub okolic, wpisz poniżej swój numer telefonu. Skontaktujemy się z Tobą i wyjaśnimy co Kancelaria może dla Ciebie zrobić i jak wyglądają zasady i koszty współpracy z nami.

Zostaw komentarz