ul. Joachima Lelewela 23/7

Wrocław, 53 - 505

+ 71 740 50 00

Obsługa klienta

Pon - Pt: 8:30 - 16:30

Godziny otwarcia

Blog adwokata Iwo Klisz z Wrocławia

Sprawy karne

Czyli wszystko, co powinieneś wiedzieć

o postępowaniu w sprawach o przestępstwo i wykroczenie

adwokat wrocław prawo karne

Kancelaria Klisz i Wspólnicy z Wrocławia

Obrona oskarżonych i podejrzanych o popełnienie przestępstwa

Reprezentujemy osoby oskarżone i podejrzane o popełnienie przestępstwa występując przed sądami, a także uczestnicząc w przesłuchaniach na policji i prokuraturze.

W przypadku gdy stan sprawy i zgromadzone dowody przez ograny ścigania nie dają nadziei na uzyskanie wyroku uniewinniającego, podejmujemy działania zmierzające do uzyskania najniższego wymiaru kary bądź wyroku w zawieszeniu lub zakończenia postępowania poprzez jego umorzenie lub warunkowe umorzenie.

 

Reprezentacja osób pokrzywdzonych przestępstwem

Działamy jako pełnomocnicy ofiar przestępstw reprezentując pokrzywdzonych, oskarżycieli posiłkowych i prywatnych przed organami policji i prokuratury, a także przed sądami.

Nasze działania skupiają się na tym, aby sprawca przestępstwa został sprawiedliwie ukarany, a także, żeby ofiara przestępstwa uzyskała odpowiednie odszkodowanie i zadośćuczynienie.

Pomoc skazanym

Występujemy w postępowaniu wykonawczym jako obrońcy osób skazanych w toku postępowań dotyczących warunkowego przedterminowego zwolnienia, przerwy w wykonaniu kary, zmiany orzeczonej kary, rozłożeniu grzywny na raty itp.

Odszkodowania dla pokrzywdzonych przez wymiar sprawiedliwości

Reprezentujemy osoby, które zostały niesłusznie skazane lub tymczasowo aresztowane w sprawach o odszkodowania przeciwko Skarbowi Państwa.

Działamy również jako pełnomocnicy osób domagających się unieważnienia orzeczeń komunistycznych i stosownych odszkodowań z tego tytułu.

 

Zapraszam na mój Kanał YOUTUBE
Pobierz E-booka:
prywatny akt oskarżenia

W swojej praktyce często spotykam się z przestępstwami, które ścigane są jedynie w trybie prywatno-skargowym. Przestępstwa takie nie są ścigane z urzędu, a jedynie od determinacji pokrzywdzonego zależy czy sprawca zostanie ukarany. Pokrzywdzony działać musi jako oskarżyciel prywatny przyjmując niejako rolę prokuratora. Niniejsza publikacja jest krótkim przewodnikiem po postępowaniu prywatnoskargowym. Dowiesz się z niej kiedy warto wnieść prywatny akt oskarżenia, ile to kosztuje i odnośnie jakich przestępstw jest to możliwe. Opowiemy Ci także jak wygląda przebieg postępowania i czy warto mieć w tym postępowaniu profesjonalnego pełnomocnika – adwokata.

Wpisz maila, abyśmy mogli udostępnić Ci e-booka.