O mnie

Nazywam się Iwo Klisz, jestem adwokatem, wspólnikiem zarządzającym w Kancelarii Klisz i Wspólnicy oraz liderem zespołu prawników specjalistów od spraw o przestępstwa, przestępstwa skarbowe i wykroczenia

więcej …

ZAPRASZAM NA MÓJ KANAŁ YOUTUBE

Kancelaria Klisz i Wspólnicy

Biuro we Wrocławiu
ul. Joachima Lelewela 23/7

Biuro w Katowicach
ul. Sobieskiego 27/30

Biuro w Poznaniu
ul. Dominikańska 7/4

Biuro w Warszawie
ul. Zamieniecka 62/64

tel. kom. 695 560 425
tel. 71 740 50 00

e-mail: i.klisz@kancelaria-klisz.pl

strona www: Kancelaria Klisz i Wspólnicy

O blogu

Moje doświadczenia nauczyły mnie, że dla organów wymiaru sprawiedliwości w postępowaniu karnym nie jesteś osobą.

Jesteś sprawą, numerem i teczką z aktami, którą trzeba jak najszybciej zakończyć.

Ważne, żeby sprawa się zakończyła i żebyś nie składał apelacji. Liczy się statystyka, liczba zakończonych spraw w kwartale czy w półroczu.

Mój blog jest po to, żebyś wiedział jak możesz się przed takim podejściem obronić.

Główne Tematy

3 rzeczy o których powinieneś pamiętać jako pokrzywdzony!

3 kroki pokrzywdzonego

Zostałeś pokrzywdzony w przestępstwie? O to 3 kroki, które powinieneś uczynić!

Każdy z nas może stać się ofiarą przestępstwa. Każdy może zostać okradziony, napadnięty czy pobity. Każdego można oszukać. Możesz stać się ofiarą pijanego kierowcy. Możesz stać się ofiarą stalkera. Możesz wreszcie brać udział w wypadku drogowym powstałym z czyjejś winy. Ktoś może Cię znieważyć publicznie, prześladować Cię albo grozić Ci. Trudno wymienić wszystkie przestępstwa, których możesz stać się ofiarą. Pamiętaj jednak o najważniejszym:

Jeżeli popełniono przestępstwo na Twoją szkodę to znaczy, że jesteś POKRZYWDZONYM. Pokrzywdzony w procesie karnym ma wiele praw, o których możesz nie wiedzieć. Przygotowałem poradnik dla Ciebie, w którym przedstawię Ci Twoje prawa i obowiązki jako pokrzywdzonego. W kolejnych wpisach opiszę je dokładnie i pokażę jak z nich korzystać. Śledź mojego bloga.

Oto 3 kroki, które jako pokrzywdzony powinieneś zawsze uczynić! Zapamiętaj je!

 1. Po pierwsze – reaguj! Jeżeli popełniono przestępstwo na Twoją szkodę nie odpuszczaj. Wiele osób nie zna swoich praw albo nie wierzy w ukaranie sprawców. Niektórym się po prostu nie chce i dla świętego spokoju puszczają płazem popełniane na ich szkodę przestępstwa. To tylko zachęca przestępców do dalszych sprzecznych z prawem działań. Skoro jednak czytasz mojego bloga to nie należysz do takich osób. Reaguj!
 1. Po drugie – idź do adwokata! Z pomocy adwokata korzystają nie tylko oskarżeni! Jako pokrzywdzony masz prawo korzystać z profesjonalnego pełnomocnika na każdym etapie procesu karnego. Zwykła porada prawna nie kosztuje dużo, a dowiesz się na niej co dokładnie masz zrobić i jakie masz prawa. Adwokat oceni Twoją sytuację, argumenty i dowody jakimi dysponujesz oraz szansę wygrania sprawy. Możesz też zlecić adwokatowi kompleksowe prowadzenie postępowania, w którym jesteś pokrzywdzonym. Jeżeli dojdzie do skazania sprawcy zwróci Ci on część poniesionych kosztów, a zatem Twoje rzeczywiste koszty będą niewielkie. Jeżeli nie stać Cię na opłacenie profesjonalnego pełnomocnika, możesz na każdym etapie postępowania wnioskować o przyznanie Ci pełnomocnika z urzędu. Wtedy to Skarb Państwa pokrywa jego wynagrodzenie, a dla Ciebie pomoc ta jest darmowa.
 1. Po trzecie – znaj swoje prawa i korzystaj z nich! Skoro tu jesteś i czytasz ten wpis to znaczy, że chcesz poznać swoje prawa i chcesz z tych praw korzystać. Słusznie! Jeżeli nie będziesz egzekwował swoich praw nikt nie zrobi tego za Ciebie. Na każdym etapie postępowania mogą zdarzyć się trudności, które w przypadku Twojej biernej postawy wpłyną negatywnie na przebieg procesu. A to Policja umorzy postępowanie, bo nie doszuka się znamion czynu zabronionego, a to Sąd nie przeprowadzi jakiegoś istotnego dowodu… można by długo wymieniać. Znając i egzekwując swoje prawa lub zatrudniając adwokata, który będzie dbał o Twój interes za Ciebie, masz gwarancję, że Twoje prawa będą respektowane.

Zachęcam Cię do dalszej lektury bloga. Znaj swoje prawa!

pozdrawiam, adwokat Iwo Klisz
Potrzebujesz pomocy specjalisty z zakresu prawa karnego?
Zadwoń do mnie: 695 560 425

Pomoc doświadczonego adwokata
Pomożemy Ci w każdej sprawie sądowej
Porady prawne on-line
Zdalne porady prawne u adwokata bez konieczności wychodzenia z domu lub z biura

Biuro we Wrocławiu
ul. Joachima Lelewela 23/7
53-505 Wrocław

Biuro w Katowicach
ul. Sobieskiego 27/30

Biuro w Poznaniu
ul. Bóżnicza 1/14

Biuro w Warszawie
ul. Zamieniecka 62/64

tel. kom. 695 560 425
tel. 71 740 50 00

e-mail: i.klisz@kancelaria-klisz.pl

strona www: Kancelaria Klisz i Wspólnicy

O KANCELARII Zespół Kancelarii „Klisz i Wspólnicy z Wrocławia” to doświadczeni, energiczni i ambitni prawnicy prowadzący sprawy z zakresu prawa karnego i występujący przed sądami, policją i prokuraturą jako obrońcy i pełnomocnicy pokrzywdzonych. Nasi Klienci polecają nas przede wszystkim za skuteczność, wytrwałość i zaangażowanie w prowadzone sprawy i realizowane zlecenia. Zapoznaj się z opiniami o naszej Kancelarii – Opinie
DLA SPRAWCÓW PRZESTĘPSTW
 • REPREZENTUJEMY PODEJRZANYCH W SPRAWACH PRZED POLICJĄ I PROKURATURĄ
 • WYSTĘPUJEMY JAKO OBROŃCY OSKARŻONYCH W POSTĘPOWANIACH SĄDOWYCH
 • REPREZENTUJEMY OSOBY SKAZANE PRZED SĄDEM PENITENCJARNYM
 • DOCHODZIMY ODSZKODOWAŃ Z TYTUŁU NIESŁUSZNEGO SKAZANIA, TYMCZASOWEGO ARESZTOWANIA I ZATRZYMANIA
DLA OFIAR PRZESTĘPSTW
 • SKŁADAMY W IMIENIU POKRZYWDZONYCH ZAWIADOMIENIA O POPEŁNIENIU PRZESTĘPSTW
 • REPREZENTUJEMY OSOBY POKRZYWDZONE PRZED ORGANAMI ŚCIGANIA
 • WYSTĘPUJEMY JAKO PEŁNOMOCNICY POKRZYWDZONYCH I OSKARŻYCIELI POSIŁKOWYCH I OSKARŻYCIELI PRYWATNYCH PRZED SĄDEM
 • DOCHODZIMY ODSZKODOWAŃ OD SPRAWCÓW PRZESTĘPSTW

© 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone

adwokat iwo klisz | Wszystko co powinieneś wiedzieć o sprawach karnych